W komunii z Tobą, Panie

 

 

Otwieram oczy i patrzę na zegar. Jest prawie siódma, a więc pora wstać. ,,Ty Panie wiesz, kiedy siadam i wstaję” (Ps 139,2). Mąż, świecki karmelita ma już za sobą poranną toaletę i modli się w skupieniu. Po jakimś czasie i ja zamykam się w swoim pokoju, aby w ciszy porozmawiać z Panem.

Dziś liturgiczne wspomnienie św. Faustyny. O Boże miłosierny i łaskawy! Wspominam chwile, w których przeczytałam Dzienniczek. To one wzbogaciły i przemieniły całe moje życie. Potem przyszło powołanie do Karmelu. Odmawiam jeszcze brewiarz i wyjeżdżam do pobliskiego marketu na zakupy. Nasze dzieci jeszcze śpią, gdyż dzisiaj jest dzień wolny od zajęć. Wracam do domu i przygotowuję śniadanie dla całej rodziny. Potem odmawiam z córką różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, jest pierwsza sobota miesiąca. Następnie zabieram się za domowe porządki i gotuję obiad, który jemy około 13-tej. Wybija 15-ta i nasza pięcioosobowa rodzina klęka przed obrazem Jezusa Miłosiernego, aby odmówić koronkę, po czym zamykam się w pokoju na osobistą modlitwę.

Czas szybko mija, muszę jeszcze dokończyć sprzątanie i przygotować się do wyjścia na Mszę. Wraz z mężem staramy się codziennie uczestniczyć w Eucharystii, w tygodniu zazwyczaj o 6.30. Dzisiaj jest wyjątek, udajemy się do kościoła całą rodziną. O 17-tej rozpoczyna się Msza Święta w intencji naszego młodszego syna, z okazji jego urodzin. Wieczór spędzamy w naszym gronie rodzinnym. Jest to miła chwila, ponieważ nasi synowie często przebywają z rówieśnikami. Trudno się dziwić, przecież to już nie dzieci, lecz młodzież. Najstarszy syn studiuje, a młodszy chodzi do liceum. Jedynie córka, która jest w piątej klasie szkoły podstawowej przebywa zazwyczaj z rodzicami. Siadamy jeszcze przed telewizorem, aby obejrzeć informacje.

Zbliża się godz. 22, udajemy się na spoczynek. Dziękuję Ci Panie za ten piękny dzień, który spędziłam dzisiaj, za Twoją miłość, za świętą Faustynę i naszych świętych Karmelu. ,,Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też zachowałem dla ciebie łaskawość” (Jr 31,3).

Sobota, 5 października, Jolanta

Design by Premium templates in association with Free Joomla 2.5 templates