VII Piesza pielgrzymka z Wadowic do Stryszawy i Siwcówki

 

  W piątek 25 czerwca po raz siódmy wyruszyła z Wadowic piesza pielgrzymka. Uczestnicy rozpoczęli Msza św. u karmelitów bosych "na Górce". Z uczestnikami pielgrzymował o. Łukasz Piskulak, który jednocześnie przewodniczył duchowo pielgrzymce. Wyruszono z Wadowic, potem przez Przełęcz Czesława Panczakiewicza pod Łysa Górą; wieś Ponikiew na Groń Jana Pawła II. Po odpoczynku w schronisku turystycznym "Leskowiec" podążyli do Krzeszowa Górnego, a po nim do Stryszawy. W sobotę uczestnicy doszli do kościoła św. Anny w Stryszawie.  

 

  

 

XIX Ogólnopolska Pielgrzymka do grobu

Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec do Stryszawy i Siwcówki

 

 W dniu 25 czerwca 2016 pod hasłem "Dałem co Moje Miłosierdzie, abyś i ty szerzyła miłosierdzie" odbyła się XIX Ogólnopolska Pielgrzymka do grobu Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec do Stryszawy i Siwcówki.

 Spotkanie rozpoczęło się powitaniem pielgrzymów w kościele św. Anny w Stryszawie. Po konferencji o. Pawła Hańczaka "o świętości" uczestnicy przeszli w procesji na cmentarz, by pomodlić się przy grobie Kundusi.

 Uroczystej Eucharystii przewodniczył o. prowincjał Tadeusz Florek, a w jej trakcie przysięgę wierności złożyła nowa radna prowincjalna, Urszula Duży.

 Po dziękczynieniu uczestnicy skorzystali z możliwości posiłku przygotowanego na stanowiskach pod kościołem a następnie udali się na Wzgórze Miłosierdzia.

  Po konferencji Iwony Wilk o Kundusi jako świeckiej karmelitance przed Najświętszym Sakramentem przebywaliśmy z Panem na modlitwie wewnętrznej.

 

 

 

Przedstawienie "Miejsce Mojego Miłosierdzia i Odpoczynku"

 

   Uczestnicy pielgrzymki mieli możliwość zobaczyć sztukę "Miejsce Mojego Miłosierdzia i Odpoczynku"; napisaną i wyreżyserowaną przez Halinę Capik. Aktorami byli członkowie wspólnot Świeckiego Zakonu. Treścią sztuki były epizody życia Kunegundy Siwiec. Dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania i wystawienia sztuki była to możliwość dla złożenia Służebnicy Bożej swojego wysiłku w darze za jej życie i łaski wyproszone za jej pośrednictwem.

  W roli matki Kundusi a potem jej samej wystąpiła Bożena Mieszczak. 

 

 

  Więcej zdjęć z wydarzeń związanych z pielgrzymką w pozycji :

Galeria zdjęć  -  XIX Ogólnopolska Pielgrzymka do grobu Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec

 

Design by Premium templates in association with Free Joomla 2.5 templates