MĘSKIE  REKOLEKCJE  -  PIOTRKOWICE  2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   W życiu każdego przychodzi czas na to by trochę odpocząć, uciec od codziennych trosk i problemów, spotkać się z Bogiem i sobą samym. Czas spędzony w pięknym zaciszu sanktuarium w Piotrkowicach był idealny na takie spotkanie. Sprzyjały temu warunki przyrody, pogody i atmosfera modlitwy która wypełniała to miejsce. Tematów do rozważań nad własnym życiem i naszą męską duszą dostarczył nam O. Marian Zawada, który nauczał nas o etosie mężczyzny.

 

    Przypomniał nam że każdy mężczyzna powinien być kapłanem w swojej rodzinie i środowisku. Mówił także o czystości i szczerości w relacjach do innych ludzi, o ojczyźnie i kultywowaniu tradycji. Zwrócił także uwagę na duchowe pułapki jakie mężczyzna spotyka w swoim życiu. To nauczanie dało nam wiele powodów do refleksji i przejrzenia się w tych słowach jak w lustrze, dostrzegając to co może w naszym życiu być jeszcze lepsze, to co całkiem trzeba zmienić, ale i to co jest piękne i za co warto Panu Bogu dziękować. Bardzo cennym doświadczeniem była możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Moment kiedy po całym dniu, wszystkich wypowiedzianych słowach, wielu myślach można zaznać ciszy tak fizycznej jak i tej cenniejszej duchowej. Moment w którym można całym sercem oddać Bogu wszystko to co się wydarzyło, swoje przemyślenia, lęki, żal, radość, nadzieje i troski. A później moment w którym już nic nie mówisz, tylko adorujesz Go i chcesz by wszystko było adoracją.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dzięki temu że pogoda dopisała udało nam się zorganizować ognisko z kiełbaskami. Czas by móc porozmawiać na przeróżne tematy, wsłuchać się w melodię gitary i pośpiewać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Cały rekolekcyjny wyjazd minął szybko i ani się obejrzeliśmy było już po ostatnim objedzie który nawiasem mówić był pyszny. Będziemy miło wspominać to miejsce i wielkie szczodre serce ojców którzy gościli nas przez ten czas. Było to cenne doświadczenie które dało dużo motywacji i energii do tego by wrócić do swoich domów i być lepszym mężczyzną i człowiekiem.

 

 

 

Design by Premium templates in association with Free Joomla 2.5 templates